Starostlivosť z darov prírody
Pri objednávke nad 30 Eur, poštovné zdarma

Korund kozmetický mikrodermabrázia 100g

2,99

Mikrodermabrázia je bezbolestný mechanický peeling, ktorý odstraňuje povrchové vrstvy kože, škvrny, vrásky a jazvy. Urýchľuje fyziologický proces kožnej obnovy. Výsledkom ošetrenia je zvýšená produkcia kolagénu. Pokožka sa stane elastickou. Zjemnia sa jazvy, jazvy po akné, odstránia sa škvrny a vyhladia sa jemné vrásky.

PROFESIONÁLNY VÝROBOK

Korund kozmetický mikrodermabrázia je vhodný do mikrodermabrázie strojovej(120FI) alebo manuálnej. Najvyššej kvality a čistoty.

Konzistencia : drobný prášok
Hmotnosť: 100 g ( máme taktiež balenia 1 kg, 4 kg ) 

Balenie : Farmaceutické balenie.
Uskladňovať v teplote. 15-25 stupňov celzia. Chrániť pred slnkom. 

Balenie stačí na 40 procedúr!

Na sklade

Kategórie:

Popis

Čo je to mikrodermabrázia? 

Mikrodermabrázia je moderný, neinvazívny postup exfoliácie pokožky, ktorý omladzuje, ozdravuje a celkovo vylepšuje vzhľad pokožky. Patrí k menej agresívnym metódam. Je to dermatologická terapeutická metóda určená na odstránenie povrchových vrstiev pokožky a odumretých kožných buniek, ktorá súčasne podporuje produkciu nových buniek v hlbších vrstvách pokožky.Výsledkom je neprekonateľný pocit odľahčenej a jemnej pleti, stimulácia kolagénnej siete spojená so zlepšením textúry kože a jej vzhľadu, redukcia pórov s odstránením ich obsahu. S najväčším záujmom o tento zákrok sa stretávame u osôb s ľahšími a dlhšie pretrvávajúcimi formami akné, mastnejším typom pleti, rozšírenými pórmi, drobnými jazvičkami, míliami /tzv.krupičky/, či s prejavmi starnúcej pleti spojenej s drobnými vráskami, pigmentáciami. Kúra väčšinou pozostáva zo 4- 6 pravidelne sa opakujúcich sedení v 2-týždenných intervaloch. Klienti vidia výsledok po 1-2 sedeniach, ostatné ošetrenia zlepšujú a predlžujú nadobudnuté výsledky.

Optimálne využitie:

 • pre všeobecnú regeneráciu pokožky,
 • poškodenie kože, vrásky,
 • koža s menším akné, čierne bodky, rozšírené póry, jazvy po akné,
 • strata kolagénových vlákien,
 • pigmentačné poruchy,
 • kožné problémy,
 • poškodenie slnkom spôsobené UV žiarením,
 • ochabnutie kože,
 • seborea,
 • strie a celulitída.

Odpovede na najčastejšie otázky.

Aké sú indikácie pre mikrodermabráziu? Najčastejšie túto liečbu odporúčame ľuďom, ktorí vystavujú svoju pokožku UV žiareniu, s odfarbeniami a pigmentovými škvrnami, jazvami po akné a rozšírenými pórmi. Môže byť použitý ako prípravok na olúpanie pre väčší účinok ako po každej liečbe. Mikrodermabrázia poskytuje fantastické účinky v prípadoch malých jaziev, vekových škvŕn, kožných zmien po akné.

Ako často by sa mali takéto liečby vykonávať? Počet odporúčaných ošetrení mikrodermabrázou závisí od typu a hĺbky kožných lézií, s ktorými sa zaoberáme. Optimálne je procedúry opakovať po 7-10 dňoch. Taktiež ju možno vykonávať raz mesačne pre lepší vzhľad pokožky a stimuláciu kolagénu v pokožke.

Aké výsledky môžem očakávať po ukončení procedúry?

Už po prvom ošetrení je pokožka jasnejšia, hladšia a jemnejšia na dotyk. Farba je výrazne zjednotená. Počet viditeľných čiernych bodiek a veľkosť pórov sa zmenšuje. V prípade hlbších zmien ako sú jazvy a jaziev po akné, je potrebných niekoľko liečebných postupov pre dosiahnutie uspokojivého účinku. 

Ako pripraviť pokožku na liečbu mikrodermabrázou?

Nie sú potrebné žiadne zvláštne prípravy, ale päť dní pred zákrokom, by sa malo zabrániť chemickým depilačným krémom, elektrolýze, voskovaniu, brúsne huby / kefy na čistenie tváre, peeling gély.    

Aké sú výhody mikrodermabrázie?

Kontrolovaná abrazívna stimulácia produkcie kolagénu, eliminácia patogénnych mikroorganizmov z povrchu pokožky (napr. Propionibacterium acnes). Liečba je prakticky bezbolestná možnosť. Existujú ľudia, ktorí netolerujú chemický peeling, pri ktorom je dlhá doba rekonvalescencie, olupovanie kože, prípadne môžu aj krvácať:. Mikrodermabrázia je vhodnejšou alternatívou.

POSTUP a POUŽITIE (domáce) :

Nanášame na kompletne vyčistenú pleť. To znamená, že pokožku dôkladne odlíčime a odstráime make up (napr. odličovačom alebo micelárnou vodou), následne dočistíme čistiacim mliekom a na koniec tonizujeme pleťovou vodou. Na takto vyčistenú pleť môžeme aplikovať mikrodermabráziu.

 • s kyselinou hyalurónovou 1% – pridajte asi 5 ml korundu do 30 ml kyseliny hyalurónovej
 • s olejom – pridajte asi 5 ml korundu do 30 ml vybraného oleja (olejom sa rozumie za studena lisovaný základný rastlinný olej,napr. olivový, jojobový, hroznový, pupalkový a pod….)
 • pomocou gélu na umývanie tela – pridajte asi 5 ml korundu do 30 ml časti vybraného gélu
 • s ľahkým krémom alebo mliekom

S touto zmesou masírujeme tvár alebo telo krúživými pohybmi asi 2-3 minúty. Potom dôkladne opláchnite a naneste hydratačný krém prípadne olej/maslo.

Kontraindikácie (nedoporučuje sa) mikrodermabrázia pre ľudí trpiacich vírusovými infekciami, spálená pokožka, pokožka s popraskanými žilkami, bradavice, herpes,Kontagiózne moluskum (molluscum contagiosum), bakteriálne infekcie, infekčné impetigo, plesňové infekcie, akné vulgaris, rosacea, rakovina kože, chirurgia tváre. 

Zloženie (INCI): Alumina

V eko kozmetike sa používa korund, ktorého názov INCI je pod názvom Alumina . Alumina je silne spojená s hliníkom, ale nie je to isté. Kysličník hlinitý (alumina), je jedným z najťažších a najviac stabilných minerálnych látok. V kozmetike nedráždi a nevysušuje pokožku a je úplne bezpečný pre zdravie. Corundum tesne po diamante je jedným z najťažších minerálov a jeho odrody sú napríklad zafír alebo rubín.