Starostlivosť z darov prírody
Pri objednávke nad 30 Eur, poštovné zdarma

Červený céder BIO prírodný esenciálny vonný olej

11,05

Objem: 10 ml.

Pôvod rastliny: USA.

Metóda výroby: Parovodnou destiláciou z dreva.

Vôňa: drevnatá vôňa s balzamickým nádychom.

Účinky: je uznávaný vďaka svojim ukľudňujúcim a čistiacim vlastnostiam, celkovo posilňuje organizmus. Cédrové drevo je známe svojim priaznivým účinkom na zdravú pokožku a čisté dýchanie, je antibakteriálny, antiseptický, dezinfekčný, pri pľúcnych problémoch (antikatarálny – má zvieravé účinky), bronchitíde, tíši kašeľ, rozpúšťa hlieny, uľahčuje vykašliavanie, je vhodný pre stíšenie bolestivých svalov a bolestí v dolnej časti chrbtice, pomáha pri hojení jaziev, obnovuje cievy. V kozmetike má tiež svoje využitie pretože tonizuje pleť, je protimazotokový – pomáha pri akné, mastnej pleti a uhrovitosti, proti lupinám, vypadávaniu vlasov a ich nadmernému mastneniu, je vynikajúci ako repelent (odpudzuje hmyz).

Zloženie (INCI): Pure essential Oil Juniperus Virginiana

Ďalšie informácie: 

Prírodná esenciálna masáž Voňačik

Použitie vonných olejčekov Voňačik

Užívanie vonných olejčekov Voňačik

Skladom už iba 2

Katalógové číslo: BIO017 Kategórie:

Popis

Céder BIO prírodný esenciálny vonný olej

Účinky:

Cédrové drevo je známe svojim priaznivým účinkom na zdravú pokožku a čisté dýchanie. Má teplú, drevitú a balzámovú arómu, ktorá uvoľní telo i myseľ. Priaznivo vplýva na zdravie dýchacej sústav, pomáha pleti rýchlo sa zotaviť, má priaznivé účinky na čistotu a zdravie pokožky a jeho relaxačná a ukľudňujúca aróma je dokonalým prostriedkom na masážne terapie. Môže pomôcť aj pri zápaloch močového mechúra a močových ciest. Stal sa symbolom hojnosti, plodnosti a duchovnej sily, dáva nám silu vôle zostať pevní, dodáva neochvejnú silu v dobe krízy, stabilizuje vedomú myseľ a pomáha odolávať náhlym udalostiam a silným emóciám, ktoré podkopávajú našu istotu. Podporuje sebavedomie, môže pozdvihnúť naše “ego” keď sa cítime odcudzení a vyvedení z rovnováhy. Prírodný esenciálny olej Céder je antibakteriálny, antiseptický, dezinfekčný, pri pľúcnych problémoch (antikatarálny – má zvieravé účinky), bronchitíde, tíši kašeľ, rozpúšťa hlieny, uľahčuje vykašliavanie, je vhodný pre stíšenie bolestivých svalov a bolestí v dolnej časti chrbtice, pomáha pri hojení jaziev, obnovuje cievy. V kozmetike má tiež svoje využitie pretože tonizuje pleť, je protimazotokový – pomáha pri akné, mastnej pleti a uhrovitosti, proti lupinám, vypadávaniu vlasov a ich nadmernému mastneniu, je vynikajúci ako repelent (odpudzuje hmyz).

História a súčasnosť:

Cédrové drevo bolo populárnym stavebným materiálom, po stáročia slúžil k stavbe chrámov (Šalamúnov chrám v Jeruzaleme), k výrobe nábytku a truhiel, stavbe lodí a palácov na celom Strednom východe, pretože pre svoj vysoký obsah éterického oleja odolávalo rozkladu, odpudzoval tak hmyz, ako aj huby. Céder prírodný éterický vonný olej bol pravdepodobne prvým olejom extrahovaným z nejakej byliny, Staroveký Egypťania ho používali ako rituálne kadidlo, k mumifikačným procesom, ako ochranu papyrusu pred hmyzom, ako zložka do kozmetických  prípravkov a parfémov, v medicíne sa používalo v celom staroveku a dodnes sa používa v tradičnej tibetskej medicíne. Céder je označovaný aj ako „strom života“, je to mohutný ihličnatý strom dorastajúci do výšky 35 až 40 m. Pre svoje účinky bol vždy uctievanou drevinou obyvateľov sibírskej tajgy. Céder je veľmi bohatý na vitamíny C a A.

Návody a recepty:

Upozornenie!
Možná citlivosť na pokožku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, liečite sa alebo podliehate lekárskej starostlivosti, poraďte sa so svojím lekárom. Zabráňte kontaktu s očami, vnútornými ušami a citlivými oblasťami.

  • priamo vdychovať, inhalácia 1-2 kvapky Céder prírodný éterický vonný olej na bavlnenú vreckovku alebo vatový tampón, priložiť ku tvári a vdychovať,prípadne nakvapkať na roh vankúša.
  • natrieť na miesto po bodnutí hmyzom
  • aplikovať na vita flex body 1-3 kvapky Céder prírodný éterický vonný olej pridať do hroznového, ľanového, slnečnicového oleja, oleja z pšeničných  klíčkov a vmasírovať do chodidiel.
  • rozptyľovať vzduchom pridať 2-5 kvapiek do aromalampy alebo difuzéra a nechať rozptyľovať vzduchom v miestnosti.
  • naparovanie Na naparovanie nad miskou horúcej vody si možno pamätáte z destva. Ak ho už dnes nepraktizujete, je najvyšší čas sa k tomu vrátiť :-).  Naparovanie môže byť prírodnou cestou, ako sa vyhnúť užívaniu antibiotík. Vlhká para v kombinácii s antibakteriálnymi a liečivými účinkami esenciálnych olejov dokáže zmierniť priebeh respiračných ochorení alebo im dokonca predchádzať (ak to zachytíme v štádiu keď na nás ešte len niečo “lezie”).

Doporučená kombinácia: ruža, jalovec, cypruštek.

ZMES PRI TVORBE MAZU pri nadmernej produkcii kožného mazu, čoho dôsledkom je mastná pokožka, upchaté a zapálené póry. Použite na tvár 1-2 kvapky Céder prírodný éterický vonný olej,
na chrbát 2-5 kvapky Céder prírodný éterický vonný olej. Aplikácia: do 1PL rastlinného základného za studena lisovaného oleja (napr.hroznový olej je výborný na mastnú pokožku alebo makadamiový) pridáme pár kvapiek esenciálneho oleja, zamiešajte a jemne vtierajte do postihnutej oblasti.

PRI ZÁPALOCH MOČOVÉHO MECHÚRA A MOČOVÝCH CIEST je možné Céder prírodný éterický vonný olej kombinovať s olejom z eukalyptu, tymiánu a levandule a použiť ako súčasť masti aplikovanej na príslušnú časť podbruška prípadne esenciálny olej nakvapkáme a premiešame s rastlinným základným za studena lisovaným olejom.