Starostlivosť z darov prírody
Pri objednávke nad 30 Eur, poštovné zdarma

Citronella BIO prírodný esenciálny vonný olej

8,80

100% prírodná silica – vyrobená z rastlín z BIO farmy (žiadne pesticídy, postreky, hnojivá, či iné chemikálie).

Objem: 10 ml.

Pôvod rastliny: Sri Lanka.

Metóda výroby: Parovodnou destilácia listov trávy.

Vôňa: osviežujúca a povznášajúca vôňa.

Účinky: Silne antibakteriálny, antivírusový a taktiež slúži aj ako silné antiseptikum a antioxidant.

Zloženie (INCI): Pure essential Oil Cymbopogon Nardus (Vôňovec levanduľový).

Ďalšie informácie:

Prírodná esenciálna masáž Voňačik

Použitie vonných olejčekov Voňačik

Užívanie vonných olejčekov Voňačik

Skladom už iba 2

Katalógové číslo: BIO011 Kategórie:

Popis

Citronella (Vôňovec levanduľový) BIO prírodný esenciálny vonný olej

100% prírodná silica – vyrobená z rastlín z BIO farmy (žiadne pesticídy, postreky, hnojivá, či iné chemikálie).

Účinky:

antidepresívum, silné antiseptikum, antioxidant, antibakteriálny, protiplesňový, antivírusový, pomáha pri infekciách dýchacích ciest (nachladnutie), pri menštruačných problémoch, reumatizme, bolesti svalov, uľahčuje trávenie – podporuje činnosť žalúdka a čriev, je účinný proti črevným parazitom, podporuje nervový systém – relaxant, nápomocný pri stavoch úzkosti, smútku a negativizme, čistí vzduch, podporuje koncentráciu a činnosť mozgu, jeho zložky osviežujú unavené nohy a mierni potenie, lieči kožné problémy ako je akné, ekzém, je vynikajúcim repelentom proti hmyzu.

História a súčasnosť:

Citronella je pre svoju príjemnú, osviežujúcu vôňu a ľahké pestovanie vhodnou nenáročnou izbovou rastlinou do domácnosti. V kuchyni sa táto rastlinka používa a aj používala ako korenie vhodné k ochuteniu indických jedál, polievok, omáčok a rýb. V kozmetike zlepšuje pružnosť a elasticitu pokožky, mierni akné a potláča ekzém, výborný deodorant s povznášajúcou arómou a často je súčasťou množstva parfémových kompozícií. Citronella je tropická, asi 1,5 m vysoká tráva tvoriaca mohutné trsy. V tropickej Ázii je pestovaná v blízkosti domu ako ľahko dostupný aromaterapeutický prostriedok. Olej sa získava parovodnou destiláciou čerstvých a polosuchých listov a nadzemných častí.

Návody a recepty 

  • inhalácia 1-2 kvapky Citronella prírodný éterický vonný olej nanesieme na vatový tampón alebo bavlnenú vreckovku, priložíme k nosu a vdychujeme
  • rozptyľovať  vzduchom do aromalampy alebo difuzéru – do mištičky s vodou pridáme 2-5 kvapky Citronella prírodný éterický vonný olej a necháme rozptyľovať po miestnosti v byte alebo v kancelárii. Pre rozptýlenie vzduchom môžeme použiť aj fľaštičku s vodou a s rozprašovacím uzáverom, kde pridáme 2-5 kvapky Citronela prírodný éterický vonný olej a použijeme na zvlhčenie a prevoňanie vzduchu v miestnosti, v aute alebo na toalete
  • sprchovanie, kúpeľ pridajte 2-3 kvapky do 2 PL základného oleja (mandľového, olivového, broskyňového) a následne vlejte do teplého kúpeľa. Nechajte „rozmaznať“ svoju pokožku.
  • masáž do 2 PL sezamového alebo iného základného oleja pridáme 3-5 kvapiek Citronella prírodný éterický vonný olej a masírujeme telo
  • naparovanie Na naparovanie nad miskou horúcej vody si možno pamätáte z destva. Ak ho už dnes nepraktizujete, je najvyšší čas sa k tomu vrátiť :-).  Naparovanie môže byť prírodnou cestou, ako sa vyhnúť užívaniu antibiotík. Vlhká para v kombinácii s antibakteriálnymi a liečivými účinkami esenciálnych olejov dokáže zmierniť priebeh respiračných ochorení alebo im dokonca predchádzať (ak to zachytíme v štádiu keď na nás ešte len niečo “lezie”).
  • REPELENT PROTI HMYZU 1-2 kvapky tohoto 100% prírodného esenciálneho vonného oleja, 1-2 kvapky Céder prírodný éterický vonný olej – uvedené éterické oleje zmiešame s vodou vo fľaštičke s rozprašovacím uzáverom a vo vzdialenosti 15-20 cm postrekovať na tvár a celé telo – nielenže nás osvieži a krásne prevonia, ale zároveň odpudí dotieravý hmyz.

!!!môže vyvolať podráždenie kože, preto sa vyvarujte pobytu na priamom slnku (fotosenzitívny). Možná citlivosť na pokožku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, liečite sa alebo podliehate lekárskej starostlivosti, poraďte sa so svojím lekárom. Zabráňte kontaktu s očami, vnútornými ušami a citlivými oblasťami.