Starostlivosť z darov prírody
Pri objednávke nad 30 Eur, poštovné zdarma

Citrónová tráva BIO prírodný esenciálny vonný olej

5,10

100 % prírodná silica – BIO éterické oleje sú oleje, ktoré sú extrahované z rastlín, ktoré sú pestované bez použitia pesticídov, hnojív alebo iných chemikálií.

Objem: 10 ml.

Pôvod rastliny: Guatamala.

Metóda výroby: parovodnou destiláciou listov.

Vôňa: ľahká citrónová vôňa.

Účinky: Znižuje vysoký cholesterol, posilňuje imunitný systém, podporuje trávenie a taktiež podporuje kĺby.

Zloženie (INCI): Pure essential Oil Cymbopogon Citratus

Ďalšie informácie:

Použitie vonných olejčekov Voňačik

Užívanie vonných olejčekov Voňačik

Prírodná esenciálna masáž Voňačik

Nie je na sklade

Katalógové číslo: BIO012 Kategórie:

Popis

Citrónová tráva (Vôňovec citrónový) BIO prírodný esenciálny vonný olej

BIO éterické oleje sú oleje, ktoré sú extrahované z rastlín, ktoré sú pestované bez použitia pesticídov, hnojív alebo iných chemikálií.

Účinky:

Citrónová tráva povzbudzuje pri vyčerpaní, osviežuje a napomáha koncentrácii. Využíva sa tiež ako repelent proti hmyzu. Pôsobí proti bolesti svalov a upokojuje. Olej je vhodný na lokálne požitie. Vyznačuje sa antibakteriálnymi  a antidepresívnymi účinkami. Vhodná pri výronoch, proti stresu, opuchoch, modrinách a svalových zraneniach. Pomôže aj pri dýchacích ťažkostiach, obehovom systéme, horúčky, nafukovanie, infekcie, bolesti hlavy, prebudí lymfatický systém, bolesti v krku, čistenie, zadržiavanie vody, regenerácia tkanív. Čistí vzduch. Olej má čistiace a tonizujúce účinky na pokožku, a preto je často používaný vo výrobkoch na starostlivosť o pleť.

História a súčasnosť:

Citrónová tráva alias lemongrass je bylinka pochádzajúca z Ázie, kde sa bez nej kuchári nezaobídu, ďalej je veľmi rozšírená v indonézskej, thajskej, indickej a malajzijskej kuchyni. Používaná je hlavne pre svoju špecifickú chuť a krásnu vôňu napríklad do pokrmov z rýb. Jej ďalšie využitie je napríklad v kozmetických prípravkoch, k výrobe solí do kúpeľa, parfumov alebo esenciálnych olejov, používa sa tiež do vonných tyčiniek na odpudzovanie hmyzu. Zaujímavosťou je, že domorodé kmene v Ázii, Karibiku a Afrike ju dokonca využívajú pri liečbe malárie, chrípky, nervových chorôb a žalúdka.

Návody a recepty:

  • pleť ideálna pre mastnú pleť. Pôsobí ako prírodný zvierač, ale nepresušte pokožku. Má antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti a funguje skvele na akné. Má príjemnú, citrónovú vôňu. Je populárna pre parné kúpele a bylinné sauny. Olej má čistiace a tonizujúce účinky na pokožku, a preto je často používaný vo výrobkoch na starostlivosť o pleť.
  • Inhalácia 3 kvapky Citrónová tráva prírodný éterický vonný olej v 1 l vriacej vody (inhalovať pri infekciách horných dýchacích ciest a kašli).
  • Vaňový kúpeľ 5 kvapiek Citrónová tráva prírodný éterický vonný olej nakvapkať do 1 PL základného oleja (napr. olivový, mandľový, …) a následne vliať do teplého vaňového kúpeľa (pri nervovom vypätí, prekrvuje pokožku, vhodný aj v čase rekonvalescencie).