Starostlivosť z darov prírody
Pri objednávke nad 30 Eur, poštovné zdarma

Užívanie 100 % prírodných vonných olejov Voňačik

Prírodné esenciálne oleje NIE sú určené na vnútorné užívanie. Sú vysoko koncentrované a preto sa nedoporučuje ani ich priama aplikácia na pokožku…

Kvalitný koncentrovaný éterický olej

Naše aromaterapeutické oleje sú príliš koncentrované, a preto sa nesmú aplikovať priamo na kožu. V tomto prípade je lepšie olej kombinovať so “základným” prírodným olejom (rastlinným, ale nie vonným) alebo maslom, aby sme zriedili jeho silu. Použitie oleja priamo na pokožku môže spôsobiť škodlivé účinky, ako sú vyrážky alebo popáleniny. Niektorým éterickým olejom je potrebné sa vyhnúť počas tehotenstva alebo v prípade určitých ochorení prípadne alergií.

Predpisy pri výrobe éterických olejov

Naše prírodné éterické oleje boli extrahované z rôznych častí sveta z tých najkvalitnejších surovín a pri výrobe boli dodržiavané tie najprísnejšie pravidlá. Napriek tomu nevieme garantovať, že bol dodržiavaný slovenský alebo európsky potravinový kódex. Napriek zákonným povinnostiam, ktoré musíme uvádzať na obaloch, skúsení voňavkáči vedia ako môžu s rozumom používať kvalitné éterické oleje :)))